Twilightfan_ TR
Aileye Hoşgeldiniz
Twilight Efsanesiyle ilgili herşey burada

Robert’ın cinemablend.com Röportajı 212
Giriş yapın yada Üye olun
Böylece resimleri, Videoları ve linkleri görebilirsiniz.
Twilightfan_ TR
Aileye Hoşgeldiniz
Twilight Efsanesiyle ilgili herşey burada

Robert’ın cinemablend.com Röportajı 212
Giriş yapın yada Üye olun
Böylece resimleri, Videoları ve linkleri görebilirsiniz.
Twilightfan_ TR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Twilightfan_ TR

Alacakaranlık Efsanesi İle İlgili Herşey. Filmler, kitaplar, oyuncular hakkında en güncel konular ve çok daha fazlası...

AnasayfaHoşgeldinizAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Robert’ın cinemablend.com Röportajı

YazarMesaj
ayLax
New Moon | Aktif Hayran
New Moon | Aktif Hayran
ayLax

Paylaşım Gücü : 389

Kişi sayfası
Yönetimden Alınan Uyarı:
Robert’ın cinemablend.com Röportajı Left_bar_bleue0/0Robert’ın cinemablend.com Röportajı Empty_bar_bleue  (0/0)

Robert’ın cinemablend.com Röportajı Empty
MesajKonu: Robert’ın cinemablend.com Röportajı   Robert’ın cinemablend.com Röportajı EmptyPtsi 15 Mart 2010, 16:23

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

İtiraf ediyorum ki Robert Pattinson’dan bu kadar fazlasını beklemiyordum. O dördüncü Harry Potter filmindeki yakışıklı çocuk Cedric Diggory, veya Vampir serisindeki soğuk ve dikkatli Edward Cullen olsun, veya Pattinson’ın en büyük rolünden çok farklı olan ama bir insanı canlandırdığı Beni Hatırla’daki hüzünlü Tyler gibi az konuşan adam karakterleriyle çok çok ünlü oldu. Onun görüşme odasına bir duman bulutu içerisinde, saçları darmadağın ve somurtarak gireceğini ve bizim ona çekinerek soru soracağımızı tahmin ediyordum.

Mutlulukla şaşırdığımı söylemek olayı hafife almak olur – Pattinson eğlenceli, konuşkan ve söyleşi sırasında tamamen rahat, kendine gülmeye istekli ve soruları anlamsız yerlere saptırdığında bunu kabul eden ve röportajı rotasından saptırmamamız için başımızda duran Halkla İlişkiler Uzmanlarına rağmen Alacakaranlık ile ilgili sorularımızı bile cevaplamak için elinden gelenin en iyisini yapan biri. Saçları da tamamen normaldi – stilistinin o öğleden sonra izinli olduğunu tahmin ediyorum. Pattinson ile yaptığımız, onu Beni Hatırla gibi bir romantik filme sürükleyen nedeni, nasıl karakteri Tyler’i kendisinin bir uzantısı olarak gördüğü ve beklenmeyen şöhretin riskleri hakkında yaptığımız söyleşiyi aşağıda bulabilirsiniz. Onun, kendisini günlük hayatında çevreleyen bu çılgınlığın beğendiği ve beğenmediği yönleri ile ilgili, içten konuşması karşısında gerçekten etkilendim. Gerçekten, genel olarak etkilendim. Nedenlerini aşağıda bulacaksınız.
Beni Hatırla ve karakterini kendisi ile nasıl bağdaştırdığı üzerine

Bu filmin yönetici yapımcısı olarak filmde seni ne şaşırttı?

Ben bildiğimiz anlamda bir yapımcı değildim. Sadece sonunda oldum. Her zaman Allen ve Nick’in tüm film hakkındaki fikirlerini sevdim ve çekimlerin sonunda bu fikirleri stüdyo veya her kim olursa birileri tarafından bozulmasını istemedim. Ne yaptıysam bu fikirleri korumak için yaptım.

Bu projeyi almana ne sebep oldu?

Senaryoyu Alacakaranlık’tan sonra, yaz mevsiminde okudum, ve onunla ilgili birşey vardı. Hiç bir formüle edilebilir yapıya uygun olmamasını sevdim, ve bir gençlik filmi gibi de görünmüyordu. İkinci ve üçüncü Alacakaranlık filmleri çekimleri arasında sadece iki aylık bir süre vardı ve bu sürede çok fazla şey çekemezdiniz. Bu film o araya girmek için mükemmeldi.

Tyler’in dünya görüşünü kabul ediyor musun?

Tyler’ın gerçekten bir dünya görüşü olduğunu düşünmüyorum. Bu aslında hoşuma giden birşey. O hiçbir şeye karşı baş kaldırıyor gibi. Belli bir isteği yok, hiç kimse ondan birşey almıyor. Bu neredeyse asiliğinin nedeni, çünkü başkaldıracağı birşey yok. Pek çok yönden, sadece isteksiz olması ile kendimi ona benzer hissettim. Özellikle senaryoyu ilk okuduğumda. İlk okuduğumda ben de hiçbirşey yapmıyordum.

Sen de Tyler gibi sigara tirkayisi misin?

Ben şimdi nikotin sakızı tiryakisiyim. Bu aralar çok ciddi bir şekilde bağmlısı oldum, ki bu çok rahatsız edici. Uçaklarda ve benzer durumlarda hiç yardımı olmuyor. Sadece aşırı derecede sigara içmek istememi sağlıyor.

[Yönetmen] Allen [Coulter] ve [senarist] Will [Fetters] genç insanların genç karakterleri canlandırmasının ve o yaşın ötesinde düşünmesinin zor olabileceğini söylüyorlardı. Bunu nasıl başardın?

Belki kötü bir yol, ama ben birşeyin gerçekçi görünmesi için tek yolun onu olabilecek en fazla şekilde kendinizle ilişkilendirmeniz olduğunu düşünüyorum. Sanırım rolümü pek çok yönden olaylar karşısında nasıl hissettiğim ile ilişkilendirdim. Çekimler başlamadan önce insanlara bu rolün kendime en yakın rol olduğunu ve filmde kendimi oynamaya çalıştığımı söylüyordum.

Emilie ile çalışmak ve setin dışındaki hayranlarla uğraşmak nasıldı?

Emilie tüm bu olanlar karşısında gerçekten çok anlayışlı idi. Lost dizisi için onu görmeye gelen hayranlar da vardı. İkimizin de orada olduğunu fark ettiklerinde çılgınlık ikiye katlandı. O kalabalık ve çılgınlık konusunda her zaman sakindi. İlk kez böyle bir filmde rol alıyordu. Bilmiyorum, ikimiz de bunlardan kaçmaya çalışıyor muyduk, ama aynı şeyi bir süre yaptıktan sonra ikimiz için de bir rahatlama söz konusu oldu. Her şeyinizi bu tek projeye vermek istiyorsunuz ve o bunu gerçekten başardı.

Hergün sete gelen hayranlarla New York’ta film çekmek üzerine

New York’ta film çekmek stresli görünüyor, ama çekimlerin eğlenceli yanı neydi?

East Village’de yaşamak bir fantezi gibi. Eğer bir öğrenci olsaydım, o hayat yaşamak istediğim hayat olurdu. Çok hareketli bir kültür – hatta New York’taki başka şeyler, herkesin herşey hakkında bir fikri var.

Peki bu hayatın ne kadarını deneyimleyebildin?

Kız kardeşim 5 yıl orada yaşadı, ve dürüst olacağım, o zamanlar New York’ta çok daha fazla deneyim sahibi olabildim. Ama Beni Hatırla’yı çekerken zamanımın çoğunu bir otel odasında geçirdim.

Sette etrafını saran insanlarla çekim yapmak zor muydu?

Sadece başlangıçta. Garip, New York’ta çekimler için caddeleri kapatamıyorsunuz. Çok garip, bir yanda caddenin karşısında 40 kişi fotoğraf çekmeye çalışıyor, ve yapabileceğiniz birşey yok.

Müzik kariyeri ve Alacakaranlık’a yaptığı müziksel katkısı üzerine

İnsanlar ileride senden müziksel anlamda ne bekleyebilirler? Kendini bir müzik filmi yaparken hayal ediyor musun?

Evet. Bunu gerçekten isterdim. Yıllardır insanlarla bu konu ile ilgili, bir takım farklı şeyler hakkında konuşurum. Gerçekleşmesi biraz zor. Biraz riskli olduğunu düşünüyorum.

Şarkı yazma şeklin son yıllarda değişti mi?

Küçük konserler ile, ve sadece bir şarkının iki satırı ile katıldığım performanslar ile şarkı yazardım ve bu birşeyler yapmak için baskı oluştururdu. Ve artık bunu yapamıyorum. Önceden şarkılarımı bu şekilde yazardım, bilinçsiz bir şekilde şarkılar çıkardı. Oturup şarkı sözü yazmaya çalıştığım zamanlarda çok saçma şeyler ortaya çıkıyor. Aynı anda iki işi de yapamıyorum. Film çekimleri sırasında müzik dahi dinlemiyorum. Şu anda çektiğim filmden sonra bir film daha yapacağım, ve sonra umarım bu yılın sonlarında müzik yapmaya çalışacağım.

Senden Alacakaranlık filmleri için başka şarkı yazmanı istediler mi?

Hayır. Benden bunu bir daha hiç istemezler!

Kariyeri, şöhretin olumsuzlukları ve bundan sonra yapmak istedikleri üzerine

Şu anda kariyerinden memnun musun? Elindeki oyunculuk fırsatları çılgınlık ve şöhrete değer mi?

Birilerinin birşeyleri satması veya twitter yüzünden insanlarla buluşamamak rahatsızlık verici. Sadece bir insan olmaya, birileri ile normal bir şekilde konuşabilmeye ihtiyacınız var. Bu sebeple kendini bir yerlere gizleyen ve hiçbirşey yapmayan tüm bu oyuncuları görüyorsunuz. Bu konudaki tek ürkütücü şey bu.

Bu filmi insanlara senin Alacakaranlık’tan daha fazlası olduğunu göstermek için önemli bir adım olarak görüyor musun?

Bunun önemli bir adım olduğunu düşünüyorum. Ama insanlara Alacakaranlık’tan fazlası olduğumu göstermek için olduğunu düşünmüyorum. Alacakaranlık filmleri ile ilgili aynı düşünceleri taşıyorum. Alacakaranlık’tan daha fazlası olduğumu göstermek, ya da her ne demekse, için bir alacakaranlık filmi yapmaya çalışıyorum. Denersiniz ve gelişirsiniz, aldığınız her işten bir şeyler öğrenir ve birşeyler alırsınız. Ben bu işe bir rastlantı eseri girdim. Ve sadece nasıl yapacağımı bulmaya çalışıyorum.

Alacakaranlık’ı dengeleyecek kadar çok birbirinden farklı bağımsız film çektin. Buna devam etmeyi planlıyor musun?

Gerekli değil. Sadece bu filmin senaryosunu beğendim. Yapacak olduğum birkaç filmin daha sadece senaryosunu beğendim. “Bu büyük bir film olmalı” diye pazarlanan gişe rekorları kıran filmlerde rol almak beni geriyor. Daha çok tanınan gerçekten iyi oyuncularla topluluk filmlerinde ve gerçekten farklı ve insanların ilgisini çekeceğini umduğum senaryolarda rol almak isterim.
alıntıdır.
Misafir
Misafir
Anonymous

Robert’ın cinemablend.com Röportajı Empty
MesajKonu: Geri: Robert’ın cinemablend.com Röportajı   Robert’ın cinemablend.com Röportajı EmptySalı 16 Mart 2010, 08:41

Sen de Tyler gibi sigara tirkayisi misin?

Ben şimdi nikotin sakızı tiryakisiyim. Bu aralar çok ciddi bir şekilde bağmlısı oldum, ki bu çok rahatsız edici. Uçaklarda ve benzer durumlarda hiç yardımı olmuyor. Sadece aşırı derecede sigara içmek istememi sağlıyor.

Ah canım bırakmaya çalışıyor. Robert destekliyoruz seni kütfen bırak artık şu sigarayı kalp kalp

Paylaşım için teşekkürler süper + p. tşk

Robert’ın cinemablend.com Röportajı
1 sayfadaki 1 sayfası