Twilightfan_ TR
Aileye Hoşgeldiniz
Twilight Efsanesiyle ilgili herşey burada

Stephenie Meyer-Forever Dawn 212
Giriş yapın yada Üye olun
Böylece resimleri, Videoları ve linkleri görebilirsiniz.
Twilightfan_ TR
Aileye Hoşgeldiniz
Twilight Efsanesiyle ilgili herşey burada

Stephenie Meyer-Forever Dawn 212
Giriş yapın yada Üye olun
Böylece resimleri, Videoları ve linkleri görebilirsiniz.
Twilightfan_ TR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Twilightfan_ TR

Alacakaranlık Efsanesi İle İlgili Herşey. Filmler, kitaplar, oyuncular hakkında en güncel konular ve çok daha fazlası...

AnasayfaHoşgeldinizAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Stephenie Meyer-Forever Dawn

3 posters
YazarMesaj
darkangel
Süper Moderatör
Süper Moderatör
darkangel

Paylaşım Gücü : 408
Tür : Vampir

Kişi sayfası
Yönetimden Alınan Uyarı:
Stephenie Meyer-Forever Dawn Left_bar_bleue0/0Stephenie Meyer-Forever Dawn Empty_bar_bleue  (0/0)

Stephenie Meyer-Forever Dawn Empty
MesajKonu: Stephenie Meyer-Forever Dawn   Stephenie Meyer-Forever Dawn EmptySalı 29 Ara. 2009, 19:11

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Evet!Stephenie Meyer ve Forever Dawn!!!Şaşırdınız mı???inanın ben hepinizden daha çok şaşırmıştım duyduğumda!
aslında Twilight,New Moon,Eclipse ve Breaking Dawn tek kitapmış ve o kitap da Forever Dawn.Duyduklarıma göre Stephenie Meyer,bir nedenden dolayı Forever Dawn'ı yazamamış.Ama okurlarına kitabı devam ettireceğine dair söz vermiş.Şuan sözünü ettiğimiz Twilight Saga serisi aslında Forever Dawn'dan ibaret.Normal saga kitaplarıyla arasında çok fark olduğu söyleniyor.ama kesin bir bilgimiz olmadığı için bu kadaarıyla yetiniyorum çünkü yanlış bilgi vermek istemiyorum.

kaynak: loveavampire.blogcu.com/

Başka bir yerde bu konuyla ilgili şunlar yazıyor:
Bu kitap twilight efsanesinin orjinal haliymiş daha doğrusu breaking dawn sanırım aklım karıştı o kısımda. stephine'nin yazdığı bu hikaye onun hedef kitlesi olan genç yetişkin (YA) grubuna hitap etmediği için yayınlanmadan rafa kalkmış. Bir kopyasını kardeşine doğum günü hediyesi olarak vermiş. Twilight'ın yeni pilotu ardından diğer 3 kitap gelince bu kitabın yayınlanma şansı olmamış. ama steph bu kitabı parçalar halinde fanlara okutacağına söz vermiş. Bu parçalar eclipse ve breaking dawn yüzünden gecikmeler yaşamış. Forever dawn stephenie meyer'ın sitesinde sıkça sorulan sorular kısmında tartışılıyor .

~ Isabell Swan tarafından:

Türkçeye çevirdim. Ama spoiler içerdiği için, beyaz renkle koyuyorum:

Hikaye genel hatlarıyla aynı. Bella ve Edward evleniyorlar ve balayları için Esme Adası'na gidiyorlar. Bella, Renesme'ye hamile kalıyor. Doğum, Bella'yı tam öldürmek üzereyken, Edward Bella'yı vampir yapıyor. Jacob Renesme'yi mühürlüyor. Alice, Volturi'lerin Ölümsüz çocuk bahanesi ile Cullen'ları yok etmeye geldiğini görüyor ve kefil oluyor. Bella'nın yeteneği, Cullen'ların işine yarıyor ve Alice, Renesme'nin tehlikesiz olduğunu kanıtlamak için eve başka bir yarı vampir getiriyor.

Farklı olan şeyler:

* Jacob ve Bella hiç bu kadar fazla yaklaşmıyorlar. Yeniay'daki ve Eclipse'deki olayların hiç biri gerçekleşmiyor. Edward, Bella'yı hiç terk etmiyor, böylece Jacob ile birbirlerine hiç bağlanmıyorlar. Jacob'ın, Bella'ya olan hisleri anlık bir beğeni (crush'ın tam karşılığı yok sanırım.) olarak kalıyor.

* Jacob, küçük bir karakter olduğu için Kurtadamlar hikayede sadece görünüyorlar. Tam olarak varlar ama fazla bilgi yok. Çoğu kurtadamın ismi de yok.

* Bütün hikaye Bella'nın gözünden yazılmış. Bu nedenle hamilelik olayının üstünde daha fazla duruluyor. ~ Not: Breaking Dawn'da hamilelik kısmı, Jacob'ın gözünden yazılan kısıma denk geliyor.

* Jacob, doğumdan sonra orada olmuyor. Doğal olarak, Renesme'yi, Bella, Charlie'yi ziyaret ettiğinde, yani doğumdan bir kaç hafta sonra mühürlüyor.

* Tutulma ve Yeniay olmadan, Victoria ve Laurent hayatta. Laurent,Irina ile mutlu bir yaşam sürüyor ve Cullen'ların, Volturi ile yüzleşmesi sırasında, onların yanında oluyor. Cullen'ları, Volturi'ye ihbar eden Irina yerine Victoria oluyor. Asıl suçlamayı yapmak üzere, kendisine bir arkadaş olarak Riley'yi yaratıyor. Aro'nun kendi gündemini bilmesini istemiyor - ya da bebeğin yarı vampir olduğunu, ve bunu kendisinin bildiğini-

* Kurtlar, Victoria'yı öldürüyorlar. Final yüzleşmesindeki tek ölü karakter o.

* Son bölüm aynı şekilde bitiyor. Ama sonda bir epilog var. Max'i (J. Jenk'in asistanı) içeriyor. Bella ile ilk baştaki etkileşimleri biraz daha fazla, bu nedenle, Bella ona bir iyilik borçlu olduğunu hissediyor. Max'a numarasını veriyor ve yardıma ihtiyacı olursa, kendisinin yardım edeceğini söylüyor. Max kendisini bir takım belaların içine sokuyor, Bella'da süpermeni oynuyor.
Eğer Forever Dawn'ın el yazısı metnine - Breakind Dawn kadar uzun. - dönmeye vakit bulabilirsem, bazı bölümleri extralara koyabilirim. Aile üylerinin, bilhassa kaçırdıkalrını söyledikleri bir kaç nokta var. Öncelikle oradan başlayacağım.
kaynak: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Forever.EDWARD
Site Kurucusu ve Yönetici
Site Kurucusu ve Yönetici
Forever.EDWARD

Paylaşım Gücü : 2234
Lakap : Team EDWARD ( Edward Hastası)

Kişi sayfası
Yönetimden Alınan Uyarı:
Stephenie Meyer-Forever Dawn Left_bar_bleue0/0Stephenie Meyer-Forever Dawn Empty_bar_bleue  (0/0)

MesajKonu: Geri: Stephenie Meyer-Forever Dawn   Stephenie Meyer-Forever Dawn EmptyÇarş. 30 Ara. 2009, 10:57

bunu bende yeni öğrendim ve şok oldum
sağol canım
http://www.mortemsymphony-rpg.com/
Twilight110
Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Twilight110

Paylaşım Gücü : 627
Lakap : Corcılın veya Kardo veya Kardi :)

Kişi sayfası
Yönetimden Alınan Uyarı:

MesajKonu: Geri: Stephenie Meyer-Forever Dawn   Stephenie Meyer-Forever Dawn EmptyPtsi 11 Ocak 2010, 16:29

süper bir kitaba benziyor kapağı süper=)=) lol!

Stephenie Meyer-Forever Dawn
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Stephenie Meyer'in Eşi
» Stephenie meyer
» Stephenie meyer
» Stephenie Meyer Vancouver'a Giderken..
» Stephenie Meyer oyuncularıyla