Twilightfan_ TR
Aileye Hoşgeldiniz
Twilight Efsanesiyle ilgili herşey burada

Yeni Twilight Saga: Eclipse Fragmanı Cümleleri Kitaba Karşı 212
Giriş yapın yada Üye olun
Böylece resimleri, Videoları ve linkleri görebilirsiniz.
Twilightfan_ TR
Aileye Hoşgeldiniz
Twilight Efsanesiyle ilgili herşey burada

Yeni Twilight Saga: Eclipse Fragmanı Cümleleri Kitaba Karşı 212
Giriş yapın yada Üye olun
Böylece resimleri, Videoları ve linkleri görebilirsiniz.
Twilightfan_ TR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Twilightfan_ TR

Alacakaranlık Efsanesi İle İlgili Herşey. Filmler, kitaplar, oyuncular hakkında en güncel konular ve çok daha fazlası...

AnasayfaHoşgeldinizAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Yeni Twilight Saga: Eclipse Fragmanı Cümleleri Kitaba Karşı

YazarMesaj
Catherine
Yönetici
Yönetici
Catherine

Paylaşım Gücü : 2156
Tür : Vampir

Kişi sayfası
Yönetimden Alınan Uyarı:
Yeni Twilight Saga: Eclipse Fragmanı Cümleleri Kitaba Karşı Left_bar_bleue0/0Yeni Twilight Saga: Eclipse Fragmanı Cümleleri Kitaba Karşı Empty_bar_bleue  (0/0)

Yeni Twilight Saga: Eclipse Fragmanı Cümleleri Kitaba Karşı Empty
MesajKonu: Yeni Twilight Saga: Eclipse Fragmanı Cümleleri Kitaba Karşı   Yeni Twilight Saga: Eclipse Fragmanı Cümleleri Kitaba Karşı EmptySalı 27 Nis. 2010, 19:03

Yeni Twilight Saga: Eclipse Fragmanı Cümleleri Kitaba Karşı 3d9dc53096dc3c6077d6b5e0b5a48173

The Twilight Saga: Eclipse'in ilk framanı yayınlandığında, fragmanda olan konuşmalarla Stephenie Meyer'in kitabında olanlarla karşılaştırdım.

Sizler bundan zevk almış gibi duruyordunuz, ve bu sayede film için seçilen kelimelerin kitaplakilerle çok benzerlik gösterdiğini fark ettik.

Bu durum, filmin yeni fragmanıyla da aynı, fragmandaki cümlelerle, kitaptaki cümleleri karşılaştırdığınızda da sizde görüceksiniz.

Fragman: "Jacob ne yapıyorsun?" Bella Swan rolüyle Kristen Stewart
Kitap: Bella'dan bir cümle yok, çünkü Jacob'la ilk konuşan Edward oluyor, fakat Bella'nın Jacob'a bu sahnede ilk kelimeleri: "Neden bahsediyorsun?" oluyor. Bella Swan Sayfa 78

Fragman: "Buraya seni uyarmaya geldim" diyor Jacob Black rolüyle Taylor Lautner.
Kitap: Edward kısık sesle "Ne diyeceğini çoktan biliyorum. Mesaj alındı. Bizi uyarmış gibi düşün" dedi. Edward Cullen sayfa 78. Sonra Jacob "Ona söylemedin mi? Ne, onun bizim tarafımıza geçeceğinden mi korktun?" Jacob Black Sayfa 78.

Fragman: " Gitmelisin ... şimdi" diyor Edward Cullen rolüyle Robert Pattinson.
Kitap: "Şimdi git." Edward Cullen sayfa 79.

Fragman: "Onun bilmeye hakkı var" diyor Jacob Black rolüyle Taylor Lautner.
Kitap: "Bella'nın bilmeye hakkı olmadığını mı düşünüyorsun? Bu onun hayatı." Jacob Black Sayfa 80.

Fragman: "Ne?" diyor Bella Swan rolüyle Kristen Stewart.
Kitap: "Neyi bilmiyorum? Edward?" Bella Swan sayfa 78.

Fragman: "Seattle'daki olayların bir süredir izini sürüyorduk. Açıklanamaz kaybolmalar, ölümler..." diyor Edward Cullen rolüyle Robert Pattinson.
Kitap: "Durumu bir kaç haftadır gözlemliyorduk, bütün işaretler şöyle - her zaman geceleri olan kaybolmalar, korkunç durumdaki cesetler, ve diğer kanıt eksiklikleri..." Edward Cullen Sayfa 26.

Fragman: "Biri bir ordu yaratıyor" diyor Carlise Cullen rolüyle Peter Facinelli.
Kitap: Kitapta yeni doğmuşların ordularının özelliklerini Jasper anlatıyor. "Ben bunu daha öncede gördüm, ve bunun başka bir açıklaması daha yok. Seattle'da yeni doğmuş vampirlerden kurulu bir ordu var." Jasper Hale Sayfa 303.

Fragman: "Bir vampir ordusu mu?" diyor Bella Swan rolüyle Kristen Stewart.
Kitap: Kitapta bu cümleye direk bir cevap yok, fakat Alice tarafından bu dakikalarda söylenen bir cümle benzerlik içeriyor. "Bir ordu. Neden bana söylemedin?" Alice Cullen Sayfa 302.

Fragman: "Buraya geliyorlar" diyor Alice rolünde Ashley Greene.
Kitap: Kitapta Alice "Karar verildi" sayfa 378, ve aynı sayfada "Buraya geliyorlar" diyen bu sefer Bella.

Fragman: "Bu bir çok kayıplı çok çirkin bir kavga demek" diyor Carlise Cullen rolüyle Peter Facinelli.
Kitap: Bu direk cümle çevirisinden daha çok yorum getiriyor. O konuyu yansıyan bölüm şöyle: "Bize öğretmene ihtiyacımız var Jasper" diyor Carlise sonunda "Onları nasıl yoketmemiz gerektiğini" Carlisle'nin çenesi gerildi, fakat onun gözlerindeki acıyı görebiliyordum ve "Kimse şiddetten Carlisle'den daha fazla nefret edemez." Sayfa 306.

Fragman: "Varız ... bazı vampirleri öldürebildiğimiz sürece" diyor Jacob Black rolüyle Taylor Lautner.
Kitap: " Bu bizim için çok kolay olmayacak. ve bizim işimiz hala sizinkinden daha fazla." Jacob Black Sayfa 380. "Komik olma Bells. Sen bana benim sana verdiğimden çok daha iyi bir hediye veriyorsun." Sayfa 382. Aynı zamanda burada bu cümlenin hissini veren bir pasajda var: "Vampirlere, vampirlere karşı savaşmak!" Jacob Edward'ın sessindeki nefreti yansıttı. "Aslında bazılarıyla hala savaşmak zorundasın" dedi Edward. Jacob gülümsedi. "Bu yüzden burdayız" Page 409.

Fragmandaki final cümleler Volturi arasında, birileri "Zamanı geldi" diyor ve Jane rolüyle Dakota Fanning "Evet geldi " diyor. Volturi'nin bakış açısı kitap boyunca okuyucuya önceden anlatılmadı, o yüzden kitapta bunun hakkında direk cümleler yok, fakat The Twilight Saga: New Moon'daki karakterlerin kullandığı mimikler, kurduğu cümleler, o yüzden devamlılık hakkında çok fazla konu yok.

Kaynak : examiner
Çeviren: *Elif*

kaynak:thetwilightsaga.biz

Yeni Twilight Saga: Eclipse Fragmanı Cümleleri Kitaba Karşı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» The Twilight Saga Eclipse: The Score — Track listesi
» Twilight Saga: Eclipse (Tutulma) İzlenimi #2
» The Twilight Saga:Eclipse Dvd Hakkında Beklediğimiz 5 Şey!
» The Twilight Saga : Eclipse Riley'le Tanışın
» Eclipse Resmi Soundtrack(Full Liste)